Sprawy Hodowlane

Druki do pobrania

 

Zapraszamy na TESTY PSYCHICZNE I EGZAMINY w dn. 16 kwietnia br -> czytaj więcej


 

 

Oddziałowa Komisja Hodowlana informuje:

- Zgodnie z regulaminem hodowli psów rasowych ZKWP, hodowca ma obowiązek w ciągu 14 dni powiadomić pisemnie właściciela reproduktora oraz kierownika sekcji w swoim oddziale o urodzeniu się szczeniąt.

Formularz zgłoszenia miotuPlik PDF

- Przeglądy miotów odbywające się w siedzibie oddziału, będą odbywać się w środy, po wcześniejszym uzgodnieniu terminu przeglądu.

- Przeglądy miotów odbywające się u hodowcy będą odbywały się po wcześniejszym uzgodnieniu terminu przeglądu oraz mogą być łączone z kontrolami hodowli.

- Metryki będą wydawane lub wysyłane przez biuro oddziału w terminie 14 dni od złożenia kompletnej dokumentacji w biurze oddziału.

Przypominamy, że na wpływające pisma hodowlane Oddziałowa Komisja Hodowlana ma 14 dni na odpowiedź, stąd prośba do hodowców, aby składali pisma z odpowiednim wyprzedzeniem.

 

Tymczasowe wytyczne w sprawie wydawania metryk ustalone przez Główną Komisję Hodowlaną

Główna Komisja Hodowlana w porozumieniu z Prezydium Zarządu Głównego wprowadza z dniem 25.03.2020 r. tymczasową procedurę wydawania metryk szczeniętom w przypadku braku możliwości przeprowadzenia kontroli miotu, który jest spowodowany epidemią SARS-CoV-2:
Wniosek o wydanie metryk - plik PDF > - wypełnia hodowca, a na jego podstawie oddział wydaje metryki. Metryki BĘDĄ mieć adnotację: "WYDANO BEZ PRZEGLĄDU MIOTU".

Do wniosku muszą być załączone inne zawsze wymagane dokumenty. Dostarczenie wniosku do biura oddziału i metryk do hodowcy może odbywać się za pomocą poczty lub w innej ustalonej z hodowcą formie.

 

Dokumenty wymagane do wydania metryk:
- wniosek o wydanie metryk - plik PDF > (W przypadku wydania metryk bez przeglądu)
- karta krycia,
- karta miotu,
- w przypadku, kiedy ojcem szczeniąt jest pies zarejestrowany poza granicami kraju - wymagane jest dołączenie kopii rodowodu ojca
- potwierdzenie znakowania szczeniąt - plik PDF >

Metryki będą wysyłane na adres wskazany przez hodowcę tylko i wyłącznie po przesłaniu do Oddziału kompletu wymaganych dokumentów.Regulamin Hodowli Psów Rasowych jest dostępny na stronach Zarządu Głównego www.zkwp.pl

Informujemy, że hodowców i właścicieli reproduktorów obowiązuje między innymi:

 

1. Właściciel reproduktora – odcinek Karty Krycia składa w oddziale macierzystym w ciągu 14 dni od krycia.

2. Właściciel suki hodowlanej:

a) w ciągu 14 dni powiadamia pisemnie właściciela reproduktora i oddział macierzysty

o urodzeniu się szczeniąt (Oddział - pisemnie lub emailem na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. ),

b) w dniu przeglądu miotu składa:

Kartę Krycia, Kartę Miotu, Potwierdzenie wykonania tatuażu lub chipowania, Rodowód suki celem wpisania miotu.

Złożenie w/w dokumentów jest warunkiem wydania metryk (Regulamin Hodowli Psów R. §16 pkt. 2).

3. Na żądanie Komisji Hodowlanej hodowca ma obowiązek udostępnić cały miot i hodowlę do przeglądu. Ponadto Zarząd Oddziału może zarządzić identyfikację szczeniąt na podstawie badań DNA.